Pavlína Florianová

Předsedkyně Spolku Magdalena

Původním povoláním jsem ekonom a mnoho let jsem se realizovala na poli zahraničního obchodu. Vždy jsem ale věděla, že komerční oblast není má správná životní cesta. Proto jsem v 35 letech vystudovala sociální a charitativní práci na Univerzitě Hradec Králové, abych porozuměla potřebám lidí, které současná společnost dává zabrat, nepodporuje je a někdy i ubližuje. Po práci v organizacích jako Amalthea Chrudim a Linka bezpečí Praha jsem v současné době projektovým manažerem na volné noze. Na stole mi vznikají projekty, které podporují sociální služby, komunitní činnost v regionech a profesionalizaci veřejné správy. Před několika lety mi do cesty úplně náhodou a nečekaně vstoupil Neratov. Myslím, že jsem ho dostala za odměnu. Nevím, jestli si ho zasloužím, ale udělám všechno, abych to splatila - jako dobrovolník v chráněných dílnách a spolupracovník v rámci fundraisingu a projektového managementu.

Chalupu v Bartošovicích mi nakonec taky přihrál Neratov. A tak se naše rodina stala součástí komunity, která nás baví a kde je nám dobře. Založení Spolku Magdalena jsem šla naproti právě proto, že život není jen naše rodina, kancelář a cesta do práce. Život je mnohem větší, a žít neužitečný život je děsná nuda.

Miluju Orlické hory a chci tu jednou opravdicky žít, vychovávat děti a pracovat.