Romana Bukáčková

Členka výboru Spolku Magdalena

Orlické hory jsem prvně navštívila jako malá holka, kdy jsem tu byla s rodiči na dovolené. V jedenácti letech jsem začala jezdit na tábor Radost v Klášterci nad Orlicí, který mě ovlivnil na celý můj život. Poznala jsem tu mnoho přátel, se kterými jsem dodnes, vážím si jejich přátelství. Po maturitě na gymnáziu jsem studovala nástavbu oční optik. Práce oční optičky byla krásná, ale po čase jsem zjistila, že mi něco schází. Jezdila jsem do Neratova za svými přáteli pomáhat, trávila tam hodně svého volného času. A když mi v roce 2001 Sdružení Neratov nabídlo práci, byla jsem nadšená. A jak už to v životě bývá, jednou je dobře, jednou je krušno, ale pokud člověk chce a věří, dokážete hodně věcí. Jsem ráda, že jsem součástí tohoto sdružení. Poznala jsem tu svého muže, mám krásnou rodinu.

Před třinácti lety jsem se s rodinou přestěhovala do Bartošovic v Orlických horách, kde v současné době vedu chráněné dílny Kopeček - Sdružení Neratov a kde se cítím doma a nerada bych něco měnila. Je nám tu společně dobře. A co je úžasné, do Bartošovic přichází hodně nových a úžasných lidiček, kteří chtějí něco pro toto místo dělat.